2019’un en iyi bilim kurgu dizileri

2019’un en iyi bilim kurgu dizileri

Netflix’in yeni bilim kurgu dizisinin fragmanı yayınlandı

Netflix’in yeni bilim kurgu dizisinin fragmanı yayınlandı

Kimse Bilmez Yeni Bölüm Fragmanı

Kimse Bilmez Yeni Bölüm Fragmanı

Çarpışma 21. Bölüm fragmanı yayınlandı

Çarpışma 21. Bölüm fragmanı yayınlandı

Çukur 64. Bölüm 2. Fragmanı

Çukur 64. Bölüm 2. Fragmanı

2019’un en iyi bilim kurgu dizileri
  • Ana Sayfa » Sanat
  • 9 Ekim 2019 - 15:51:56
2019’un en iyi bilim kurgu dizileri

İzlenilebilecek 2019 yılındaki en iyi bilim kurgu dizilerini sizin için sıraladık.

İzlenilebilecek 2019 yılındaki en iyi bilim kurgu dizilerini sizin için sıraladık.

Evde boş bir vakit bulduğumuzda hemen hemen hepimizin aklına gelen ilk soru ‘Bugün Ne İzlesem?’ oluyor. Bu sorunuzun cevabını bulmanıza yardımcı olmak amacıyla Netflix’in 2019 yılındaki en iyi bilim kurgu dizilerini sizin için sıraladık.

ALTERED CARBON

Altered Carbon, ölümsüzlerin yani ölmenin ne anlama geldiğini unutanların hayatını anlatıyor. Uzak gelecekte bir zaman dilimini anlatan dizide insanlar enselerinde taşıdıkları “kortikal bellek” adı verilen bir aygıt sayesinde ölümden dönebiliyor. Kortikal bellek kişinin tüm hayatını içinde taşıyor ve bedenin ölmesi durumunda bu bellek başka bir bedene yani kılıfa takılıyor ve insanlar hayatlarına devam ediyor.
Hikayedeki ana karakter Takeshi Kovacs ise 250 yıllık bir uykudan uyanıyor. Kovacs’ı bu uykudan uyandıran ise aşırı zengin bir iş adamı olan Laurens Bancroft. İşte hikaye tam da burada başlıyor. Bancroft’un askeri geçmişi olan Kovacs’ı bu derin uykudan uyandırmasının tek bir amacı var: Katilini bulabilmek. Zira öldükten sonra kortikal bellek sayesinde geri dönen Bancroft yaşananları hatırlamıyor. Her ne kadar Kovacs bu teklifi kabul etmek istemese de Bancroft onu buna mecbur bırakıyor ve hikaye başlıyor.

THE UMBRELLA ACADEMY

Çizgi romandan uyarlanan dizide, sıra dışı yeteneklere sahip olan kardeşler babalarının ölümüyle yeniden bir araya gelirler ve insanlığı bekleyen yakın bir tehdidi açığa çıkarırlar. İlk sezonu on bölümden oluşan dizinin başrollerini Ellan Page, Tom Hopper ve David Castaneda paylaşıyor.

ASCENSİON

Ascension, Amerikan hükümetinin 1963 yılında uzaya gönderdiği yüzlerce insanın maceralarını anlatıyor. Dizide dönemin ABD Başkanı Kennedy hükümetinin hazırladığı uzay yaşam programının hikayesini izliyoruz.
Erkek, kadın ve çocuklardan oluşan bir grup, uzayda yaşama uygun yeni bir gezegen bulmak ve yeni bir dünya yaratıp insanlığın devamını sağlamak için Ascension isimli uzay aracıyla 100 yıl sürecek bir yolculuğa çıkarlar ve macera başlar.

NIGHTFLYERS

Bu yıl ilk sezonu ile yayınlanmaya başlayan dizi korkutucu ve sürükleyici yapısı ile büyük beğeni topladı. Dizinin konusu; insanoğlunun geleceği tehlikedeyken, bir grup bilim adamının sırlarla dolu bir uzay gemisine binerek bilinmeze doğru yaptığı yolculuğu anlatıyor.

STAR TREK: DİSCOVERY

Yüzyıllık sessizliğin ardından Federasyon ile Klingon İmparatorluğu arasında savaş patlak verir. Çatışmanın merkezinde, gözden düşmüş bir Yıldız Filosu subayı vardır.
Star Trek serisini bilmeyenimiz yoktur. Tıpkı Terminatör gibi, bu da kesinlikle bilim kurgu alanında izlenmesi gereken klasikleşmiş yapılardan birisi.

STRANGER THİNGS

Stranger Things, oldukça keyifli dakikalar geçirecek bir dizi olarak öne çıkıyor. Ufak bir kasabada küçük bir çocuk kaybolmasıyla başlayan hikayede, gizli deneyler, korkutucu doğaüstü güçler ve küçük bir kızın da parçası olduğu bir gizem ortaya çıkar.

DARK

Dark; Suç, zamanda yolculuk, evrenler arası geçişler ve çok daha fazlası ile beyin yakan bir olaylar zincirini konu ediniyor. Bir çocuğun kaybolması ile dört aile hummalı bir cevap arayışına girerler ve üç nesli kapsayan akıl almaz bir gizemi ortaya çıkartırlar.

%3

Brezilya yapımı dizinin başrollerini Joao Miguel, Bianca Comparato, Michel Gomes paylaşıyor. Drama, fantastik ve bilim kurgu türlerini aynı anda barındıran dizi; elit insanların kalabalık kenar mahallelerden uzaktaki cennet gibi bir adada yaşadığı bir gelecekte, sefaletten kurtularak %3’e katılmak için verilen mücadeleyi anlatıyor.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz